Girls basketball playoff pairings: Etiwanda seeded 5th in Division 1AA

DIVISION 1AA
Long Beach Wilson at No. 1 Mater Dei
Knight at Silverado
Corona Centennial at Rialto
Oxnard Pacifica at Valencia
Roosevelt at Etiwanda
Chino Hills at Edison
Great Oak at Brea Olinda
Downey at No. 4 Long Beach Poly
Warren at Corona Santiago
Diamond Bar at San Clemente
West Ranch at Highland
Rancho Cucamonga at Millikan
Upland at Rancho Verde
Riverside King at Los Alamitos
Summit at Arcadia
Chaparral at Troy

DIVISION 1A
No. 1 Bishop Amat at Katella
Riverside Poly at Dana Hills
Lakewood at Westminster
Fountain Valley at Burbank Burroughs
Quartz Hill at Ventura
Huntington Beach at Schurr
Aliso Niguel at El Rancho
Glendale at No. 4 Newbury Park
Trabuco Hills at No. 3 Vista Murrieta
Chaffey at La Quinta
Anaheim Canyon at Cypress
Paloma Valley at Miller
Capistrano Valley at Foothill
Anaheim at Buena
El Toro at Burbank
No. 2 Canyon Springs at Godinez

DIVISION 2AA
Yucaipa at No. 1 Mark Keppel
University at Santa Fe
Pioneer Valley at Thousand Oaks
Placentia Valencia at Camarillo
West Covina at Woodbridge
Coachella Valley at Perris
Redlands at Ayala
Serrano at No. 4 Riverside North
Sunny Hills at No. 3 Lynwood
Peninsula at Chino
Eisenhower at Kaiser
Channel Islands at Canyon Country Canyon
Heritage at Bonita
San Gabriel at Mira Costa
Whittier at Beckman
Villa Park at No. 2 Cajon

DIVISION 2A
Baldwin Park at No. 1 Orange Lutheran
Norco at Citrus Valley
Redlands East Valley at Oak Hills
Valley View at Carter
West Torrance, Bye
Moorpark at Eastside
Fullerton at Mayfair
No. 4 Culver City, Bye
Don Lugo at No. 3 Patriot
Arlington at Tesoro
Dos Pueblos at Norwalk
Arroyo at Redondo Union
Claremont at Segerstrom
Elsinore at Kennedy
Saugus at Sultana
Citrus Hill at No. 2 Murrieta Valley

DIVISION 3AAA
El Modena at No. 1 Gahr
Royal at Rancho Alamitos
Cerritos at North Torrance
Indio, Bye
San Bernardino at Diamond Ranch
Nogales at Rosemead
Western at La Habra
Pasadena at No. 4 Laguna Hills
La Quinta at No. 3 El Dorado
Santa Maria at Beverly Hills
Torrance at Colony
Rio Mesa at Savanna
South Torrance, Bye
Glendora at Los Amigos
Agoura at Beaumont
Murrieta Mesa No. 2 Sonora

DIVISION 3AA
No. 1 Alemany, Bye
Garden Grove Pacifica at San Juan Hills
Monrovia at San Jacinto
Irvine at Ramona
Charter Oak at Hacienda Heights Wilson
Compton at Grand Terrace
Yorba Linda at Palm Desert
Orange at No. 4 Lakeside
Esperanza at No. 3 Jurupa Valley
Corona del Mar at Hawthorne
Magnolia at South Hills
Tustin at Calabasas
Bellflower at Atascadero
Northwood at Jurupa Hills
Palos Verdes at Firebaugh
Antelope Valley at No. 2 Santa Barbara

DIVISION 3A
No. 1 Chaminade, Bye
Azusa at San Dimas
Estancia, Bye
Tahquitz at Ridgecrest Burroughs
South Pasadena, Bye
Covina at Ocean View
Gabrielino at Ganesha
Lompoc Cabrillo at San Luis Obispo
No. 3 La Canada, Bye
Northview at No. 4 El Monte
Rubidoux at Pacific
Santa Margarita at Lompoc
St. Joseph at Barstow
Santa Paula, Bye
South El Monte at Yucca Valley
No. 2 Oak Park, Bye

DIVISION 4AA
Costa Mesa at No. 1 Windward
La Salle at Heritage Christian
Rosary at Pasadena Poly
St. Mary’s Academy at Morro Bay
Nipomo at Oaks Christian
Sherman Oaks Notre Dame at Duarte
El Segundo at Marlborough
Bell-Jeff at No. 4 St. Bernard
Rolling Hills Prep at No. 3 Serra
Fillmore at 29 Palms
Louisville at Compton Centennial
Marymount at St. Anthony
Bishop Montgomery at Templeton
Harvard-Westlake at Notre Dame Academy
Banning at Workman
San Marino at No. 2 JSerra

DIVISION 4A
No. 1 St. Paul, Bye
St. Genevieve at Loretto Bishop Conaty
Laguna Beach at Brentwood
Mayfield at Crossroads
Maranatha at Whitney
Bassett at Orangewood Academy
La Reina at Ontario Christian
CAMS at No. 4 St. Bonaventure
Santa Clara at No. 3 Santa Maria St. Joseph
Archer at Paraclete
Cantwell-Sac Hrt at University Prep
Excelsior Charter at Westridge
Marshall at Fairmont Prep
Milken Comm at Big Bear
Carpinteria at Whittier Christian
St. Matthias at No. 2 St. Monica Catholic

DIVISION 5AA
Crean Lutheran at No. 1 Sierra Canyon
Avalon at Pilibos
Aquinas at Temecula Prep
Kern Valley at Thacher
Viewpoint at Desert
Notre Dame at Buckley
Hamilton at Lompoc Desert Christian
California Military at No. 4 Flintridge Prep
Pacifica Christian at No. 3 Loma Linda Academy
Silver Valley at Frazier Mountain
Academy Career at St. Margaret’s
Village Christian at Nuview Bridge
Vasquez at Bishop Diego
Bishop Union at Riverside Prep
Linfield Christian at Sherman Indian
Downey Calvary Chapel at No. 2 Providence (2)

DIVISION 5A
Wild Card A at No. 1 Mesa Grande
Le Lycee at Immanual Chr
Wild Card B at Academy for Academic Excellence
No. 4 CSDR at Tarbut V’Torah
No. 3 Holy Martyrs at Sacred Heart Jesus
Coast Union at Bloomington Christian
Wild Card C at Ribet Academy
Holy Family at No. 2 AGBU
WILD CARD
A: Public Safety Academy at Boron
B: Sage Hill at Pasadena AGBU
C: Webb at West Shores

DIVISION 6
No. 1 Santa Maria Valley Christian, Bye
Lee Vining at Lake Arrowhead Christian
St. Monica Academy at Capistrano Valley Christian
Baptist Chr at Newbury Park Adventist
Calvary Baptist, Bye
Bethel Baptist at Trona
Coastal Christian at Price
No. 4 Rio Hondo Prep at Sylmar Concordia
Lancaster Baptist at No. 3 California Lutheran
La Verne Lutheran at Marywood Palm Valley
New Harvest Christian at Hesperia Christian
LA Adventist at Crystal Cathedral
Baker Valley at Joshua Springs
Packinghouse Chr at Eastside Christian
Crossroads Christian at Pilgrim
No. 2 Providence Hall, Bye