Baseline League honors: Boys soccer

MVP: Daniel Nwaogwugwu, Sr., Chino Hills

First team
Isaac Addi, Jr., Rancho Cucamonga
Manuel Aguilar, Sr., Chino Hills
Armando Chacon, Jr., Etiwanda
Jafet Chaves, Sr., Los Osos
Dylan DiGrazia, Sr., Damien
Ian Hendrickson, Sr., Chino Hills
Max Kihm, Sr., Los Osos
Ismail Latty, Sr., Damien
Jaime Marquez, Sr., Chino Hills
Ryan Matthews, Sr., Chino Hills
Herman Meza, Sr., Damien
Adrian Perez, Soph., Rancho Cucamonga
Jacob Reyes, Jr., Upland
Ben Riegsecker, Sr., Los Osos
Tyler Schrock, Jr., Upland

Second team
Ryan Adams, Sr., Chino Hills
Isaac Balderrama, Soph., Upland
Justin Cordero, Jr., Chino Hills
Conal Dennison, Sr., Damien
Rhamez Dihom, Jr., Los Osos
Jacob Dimsey, Jr., Chino Hills
Joaquin Jaime, Jr., Upland
Eliu Jaramillo, Soph., Etiwanda
Jose Gomez, Jr., Los Osos
Erik Martinez, Sr., Upland
Sean McNichols, Jr., Damien
Giovani Perez, Jr., Los Osos
Cameron Riddle, Sr., Damien
Aaron Sanchez, Sr., Chino Hills
Robert Sensi, Sr., Chino Hills
Jeremy Viray, Sr., Damien
Connor Yost, Jr., Chino Hills

Share this
Plusone Twitter Facebook Tumblr Reddit Stumbleupon Email

Alta Loma’s Daniel Snodgrass leads Baseline League Boys Soccer honors

Here is the list of those honored in boys soccer:

MVP – Daniel Snodgrass, Alta Loma

First team
Aiden Apodoca, Los Osos
Evan Bal, Glendora
Bobby Bray, Upland
Jeffrey Chodos, Los Osos
Ivo Degioia, Rancho Cucamonga
Andrew Flores, Upland
Hayden Godfrey, Glendora
Adam Emery, Los Osos
Colin Gunby, Alta Loma
Julian Johnson, Etiwanda
Bryan Morrison, Upland
Leon Rendon, Alta Loma
Pablo Rosales, Alta Loma
Alex Samarzich, Upland
Franklin Sullivan, Alta Loma
Anthony Villiacana, Rancho Cucamonga

Second team
Alex Bishop, Etiwanda
Austin Bishop, Glendora
Kobe Contreras, Alta Loma
Noah Dacko, Rancho Cucamonga
Connor Dickson, Upland
Brian Dowell, Etiwanda
Melad Elmalih, Los Osos
Andrew Gomonda, Rancho Cucamonga
Nick Harrison, Upland
Greg Lewis, Upland
Chris Lujan, Los Osos
Mattjew Pelletier, Los Osos
Koby Peterson, Alta Loma
Eric Rembecky, Upland
MacKennon Simpson, Glendora
Alec Taylor, Glendora
Matt Tillman, Alta Loma

Honorable mention – David Baltanado, Etiwanda; Braiden Diebold, Rancho Cucamonga; Kory Edwards, Alta Loma; Ibrahim Lewally, Upland; Matthew Linford, Glendora; Ian Lopez, Alta Loma; Miguel Mercado, Glendora; Isaiah Pereira, Rancho Cucamonga; Sam Rahim, Los Osos; Gaven Shehan, Los Osos.

Share this
Plusone Twitter Facebook Tumblr Reddit Stumbleupon Email