CIF-SS Track and Field: Inland Valley Masters qualifiers

Inland Valley’s CIF-SS Masters Track and Field qualifiers from Saturday’s CIF-SS Finals:

Alta Loma: James Wilson (triple jump).
Bonita: Dillon Beckum (800, 1600), BJ McLaurin (triple jump).
Chino: Taylor Crockem (shot put).
Colony: Khalil Dorsey (110 hurdles, long jump).
Damien: 4×100, Zachary Shinnick (200, 400), Thaddeus Smith (100, 200).
Diamond Ranch: Daniel Stokes (100, 200),
Etiwanda: Jacquelyn Hill (800).
Jurupa Hills: Devon Reed (3200).
Los Osos: Tomi Adegoke (long jump), Aidan Christensen (300 hurdles), Tyler Merkley (shot put, discus), Michael Pertusati (shot put, discus), Caleb Repp (400).
Rancho Cucamonga: girls 4×400 relay, Jalyn Harris (400).
San Dimas: Hannah Nance (high jump).
Summit: Jennifer Sandoval (3200).
Upland: girls 4×100, Mikaela Adolphus (400), Joseph Anderson (110 hurdles, 300 hurdles), Skyler Daniel (high jump), Kierra Davis (200), Jada Hicks (100 hurdles), Antonio Woodard (200).
Webb: Stirling McCulloch (high jump).

Share this
Plusone Twitter Facebook Tumblr Reddit Stumbleupon Email

Inland Valley CIF-SS Masters Track and Field qualifiers

Here is a list of Inland Valley qualifiers for the CIF-SS Masters Track and Field Meet, which is Friday at Cerritos College. I don’t know possible scratches at this point, so there could be some changes come Friday.

BOYS
100: 8. Damion Alloway (Summit) 10.74
200: 8. Thaddeus Smith (Damien) 21.36
400; 8. Mario Magana (Jr., Summit) 48.31
800: 9. Dillon Beckum (Fr., Bonita) 1:53.70
1600: None
3200: 4. Michael Teran (Sr., Jurupa Hills) 9:06.93.
4×100: 6. Carter 41.87
4×400: 5. Chino Hills 3:18.09
110 h: 2. Joseph Anderson (Fr., Upland) 14.02
300 h: None
HJ: Eric Moore (Sr., Carter) 6-9
LJ: None
TJ: None
PV: None
SP: None
DT: 5. Tyler Merkley (Jr., Los Osos), 167-8.

GIRLS
100: None
200: None
400: 9. Mikaela Adolphus (Jr., Upland) 56.42.
800: 5. Annie Boos (Fr., Claremont) 2:11.64, 6. Jacquelyn Hill (Fr., Etiwanda), 2:12.22.
1600: 11. Sydney Tullai (So., Ayala) 4:59.07
3200: None
4×100: None
4×400: None
100 h: None
300 h: None
HJ: Skyler Daniel (Jr., Upland) 5-7
LJ:   None
TJ: None
PV: 4. Marguerite Crokem (Jr., Chino) 11-9
SP: 8. Destiny Parker (Sr., Summit) 41-7 ½, 10. Sienna Tesimale (Jr., Colony), 41-5,
DT: None

Share this
Plusone Twitter Facebook Tumblr Reddit Stumbleupon Email