Boys soccer playoff pairings

Oak Hills, a freelance team without seniors in its first year, grabbed the No. 1 seed in Division 6, a pretty heady accomplishment for a young program. Hesperia notched the No. 2 seed in Division 5 as well, while Division 3 is a who’s who of county teams. Wild Card games will be played Wednesday, with the first round starting Friday.

DIVISION 3
Wild Card
A: Cathedral City at Rialto
B: Santa Ynez at Saugus
C: Chaffey at Great Oak
D: Redlands East Valley at Anaheim
E: Miller at Bloomington
F: Temecula Valley at Nogales
G: Ontario at Indio
H: Lynwood at Pioneer.

First Round
Wild Card A at Chaparral
West Covina at Savanna
Wild Card B at Paramount
California at Garey
Wild Card C at Fontana
Warren at Lompoc
Kaiser at La Quinta
Wild Card D at Canyon Country Canyon
Wild Card E at Coachella Valley
Valencia at Santa Maria
Downey at El Rancho
Wild Card F at Montclair
Wild Card G at Norte Vista
Murrieta Valley at Redlands
Lompoc Cabrillo at Rowland
Wild Card H at Santa Ana Valley.


DIVISION 1
Wild Card
A: Palos Verdes at Servite
B: Claremont at Aliso Niguel

First Round
Wild Card A at Millikan
Harvard-Westlake at Royal
Upland at El Toro
Los Alamitos at Mission Viejo
Jordan at Edison
Crespi at Mira Costa
Tesoro at Los Osos
Aguora at Mater Dei
St. Francis at West Torrance
Rancho Cucamonga at Northwood
St. John Bosco at Simi Valley
Long Beach Cabrillo at San Clemente
Newbury Park at Loyola
Leuzinger at Esperanza
Huntington Beach at Long Beach Wilson
Wild Card B at JSerra.

DIVISION 2
Wild Card
A: Riverside King at Littlerock
B: Chino at Katella
C: Alhambra at Tustin
D: Rancho Verde at Ventura
E: Cypress at Troy.
First Round
Wild Card A at Santa Barbara
Loara at Chino Hills
La Sierra at El Modena
Montebello at Saddleback
Segerstrom at Buena Park
El Dorado at Corona Santiago
Schurr at Arlington
Wild Card B at Palmdale
Wild Card C at Valencia
Corona at Sunny Hills
Dos Pueblos at Knight
Diamond Bar at Valley View
Wild Card D at Bell Gardens
Anaheim Canyon at Santa Ana
Eastside at Glendora
Wild Card E at Riverside Poly

DIVISION 5
Wild Card
A: Bolsa Grande at South Pasadena
B: Northview at New Community Jewish
C: Lennox Academy at San Luis Obispo
D: Apple Valley at West Shores
E: Monrovia at Pacific

First Round
Wild Card A at Baldwin Park
Sultana at Desert Hot Springs
Paloma Valley at Colton
New Roads at Arroyo Grande
Perris at La Canada
Pioneer Valley at Los Amigos
San Gorgonio at Serrano
Wild Card B at Salesian
Wild Card C at Amino Leadership
St. Genevieve at Temple City
Garden Grove at Ganesha
Wild Card D at Cajon
Verbum Dei at Righetti
Garden Grove Santiago at Lakeside
Pomona at Desert Mirage
Wild Card E at Hesperia.

DIVISION 6
Wild Card
A: Granite Hills at Oakwood
B: Milken Community at Citrus Hill

First Round
Ontario Christian at Oak Hills
Silverado at El Monte
Webb at Viewpoint
San Jacinto at Maranatha
Crossroads at Rubidoux
Wild Card A at Cate
Woodcrest Christian at Western Christian
South El Monte at Brentwood
Montclair Prep at Buckley
Barstow at Pasadena Poly
Windward at Linfield Christian
Dunn at Tahquitz
Riverside Christian at Victor Valley
Thacher at Arrowhead Christian
Whittier Christian at Cerritos Valley Christian
Wild Card B at Mountain View

DIVISION 7
Pilgrim at Bishop Union
Nordhoff at St. Paul
CAMS at St. Margaret’s
Capistrano Valley Christian at La Sierra Academy
Downey Calvary Chapel at Santa Ana Valley Christian
Sage Hill at Cerritos Cornerstone Christian
Victor Valley Christian at Shalhevet
Lancaster Desert Christian at Santa Clara
Summit View at Mammoth
Mary Star of the Sea at Grace Brethren
Tarbut V’Torah at Newbury Park Adventist
Temecula Prep at Whitney
Serra at Village Christian
Wildwood at Bloomington Christian
Rosamond at Vistamar
Oxford Academy at Avalon