Girls basketball second-round playoff matchups

Was at Colony-Yucaipa girls soccer, so I’m a bit late on this. These will be played tomorrow.

Division I-AA
Alhambra at No. 1 Long Beach Poly
No. 7 Colony at No. 9 Lynwood
No. 5 Cajon at No. 12 Millikan
No. 4 Etiwanda at No. 13 Rialto
No. 3 Fullerton Troy at No. 14 Silverado
No. 11 San Clemente at No. 6 Great Oak
No. 8 Jordan at No. 10 Warren
No. 2 Corona Santiago at No. 15 Rancho Verde

Division I-A
No. 16 Dana Hills at No. 1 Canyon Springs
No. 9 Chino Hills at No. 7 El Toro
No. 12 Chaparral at No. 5 Mira Costa
No. 4 Summit at Riverside Poly
No. 3 Ayala at Capistrano Valley
No. 6 Crescenta Valley at No. 11 Riverside King
No. 10 Redlands East Valley at No. 8 Rancho Cucamonga
No. 2 Santa Monica at No. 14 Perris

Division 2-AA
No. 15 West Ranch at No. 1 Brea Olinda
No. 10 Magnolia at No. 8 Royal
Sultana at No. 5 Placentia Valencia
No. 13 Whittier at No. 4 Ventura
No. 3 Edison at No. 14 Tesoro
No. 6 Canyon County Canyon at No. 9 El Dorado
No. 7 Huntington Beach at Roosevelt
No. 2 Villa Park at No. 16 Burbank Burroughs

Division 3-AA
No. 16 Elsinore at No. 1 Agoura
No. 8 Arlington at No. 9 Eisenhower
No. 5 North Torrance at Beckman
No. 4 Buena at Lakeside
No. 14 Cerritos at No. 3 Bishop Amat
No. 6 Sonora at No. 11 Godinez
No. 10 Jurupa Valley at No. 7 Arroyo Grande
No. 2 Inglewood at No. 15 Torrance

Division 3-A
No. 1 Santa Margarita at West Torrance
No. 8 Sierra Vista at Monrovia
No. 12 Buena Park at No. 5 Palos Verdes
No. 4 Bonita at No. 13 Gahr
No. 14 Rancho Alamitos at No. 3 Muir
No. 6 South Hills at No. 11 Citrus Hill
No. 7 Santa Barbara at No. 10 Irvine
No. 2 Barstow at No. 15 Yucca Valley

Division 4-A
Carpinteria at No. 1 Bell-Jeff
No. 7 Morro Bay at No. 10 Marymount
No. 5 Sierra Canyon at Santa Ynez
No. 13 Maranatha at No. 4 Windward
No. 14 Notre Dame Academy at No. 3 Oaks Christian
No. 11 LA Baptist at No. 6 JSerra
No. 8 La Salle at No. 9 Twentynine Palms
Malibu at No. 2 Santa Maria St. Joseph’s

Division 5-AA
No. 16 Ontario Christian at No. 1 Serra
No. 8 Riverside Notre Dame at No. 9 St. Bonaventure
No. 5 Cantwell Sacred Heart at No. 12 Brentwood
No. 13 Westridge at No. 4 Santa Clara
No. 14 Providence at No. 3 St. Paul
No. 6 Flintridge Prep at No. 11 Milken Community
No. 7 Campbell Hall at No. 10 St. Monica Catholic
No. 2 Cerritos Valley Christian at No. 15 Loma Linda Academy

Division 5-A
No. 16 Hamilton at No. 1 St. Anthony’s
No. 8 Mesa Grande Academy at No. 9 Pilibos
No. 12 Saddleback Valley Christian at No. 5 St. Margaret’s
No. 13 Aquinas at No. 4 Chadwick
No. 14 Linfield Christian at No. 3 Pasadena Poly
No. 6 Buckley at No. 11 Desert
No. 10 Bishop Diego at No. 7 Villanova Prep
No. 2 Montclair Prep at No. 15 Brethren Christian

Division 6-AA
No. 1 St. Bernard at Rio Hondo Prep
No. 8 Baptist Christian vs. No. 10 Liberty Christian-Avalon winner
No. 9 Victor Valley Christian at No. 5 Holy Martyrs
No. 4 Bermuda Dunes Desert Christian at No. 12 Lone Pine
No. 3 Granada Hills Hillcrest Christian at No. 14 Bloomington Christian
No. 11 Laguna Blanca at No. 6 Hesperia Christian
No. 7 California Lutheran at No. 13 Pacifica Christian
No. 15 Highland Hall at No. 2 Orangewood Academy

Division 6-A
Pilgrim at No. 1 North County Christian
St. Monica Academy at San Jacinto Valley Academy
No. 5 Apple Valley Christian at Lee Vining
San Fernando Valley Academy at No. 4 Pasadena AGBU
Joshua Springs at No. 3 Calvary Baptist
Summit West View at No. 6 West Valley Christian
Santa Maria Valley Christian at Immanuel Christian
Bethel Baptist at No. 2 Lake Arrowhead Christian