Girls water polo pairings

The basketball ones are being released as we speak. While those slowly are released, here are the girls water polo matchups. Redlands East Valley is the local highlight, grabbing the No. 1 seed in Division 5.

Division 5
Wild Card (to be played Tuesday)
A: Burbank Burroughs at Perris

First Round (Wednesday)
Wild Card A at No. 1 Redlands East Valley
Glendale at La Sierra
Elsinore at Pasadena
Jurupa Valley at No. 4 Bonita
Yucaipa at No. 3 Crescenta Valley
Walnut at Arlington
Redlands at Los Altos
Burbank at No. 2 Temescal Canyon

Division 1
Wild Card (Tuesday)
A: Estancia at Anaheim Canyon
B: Northwood at Edison
C: Ventura at Irvine
D: Fountain Valley at Esperanza
E: Redondo at San Marcos
F: Beckman at Costa Mesa

First Round (Wednesday)
Wild Card A at No. 1 Dos Pueblos
Wild Card B at Mira Costa
Wild Card C at Laguna Beach
Villa Park at No. 4 Newport Harbor
Wild Card D at No. 3 Corona del Mar
Palos Verdes at Santa Barbara
Wild Card E at Foothill
Wild Card F at Los Alamitos

Division 2
Wild Card (Tuesday)
A: Mark Keppel at Thousand Oaks
B: Roosevelt at Rosary
C: Norco at Bell Gardens
D: Newbury Park at Riverside King
E: Millikan at Laguna Hills

First Round (Thursday)
Wild Card A at No. 1 San Clemente
Riverside Poly at Santa Margarita
Wild Card B at Long Beach Wilson
Wild Card C at No. 4 Agoura
Long Beach Poly at No. 3 Corona Santiago
Westlake at El Toro
Wild Card D at Mater Dei
Wild Card E at No. 2 Montebello

Division 3
Wild Card (Tuesday)
A: Hueneme at Atascadero
B: Claremont at Whittier
C: Adolfo Camarillo at Chaparral
D: California at San Marino
E: La Canada at Charter Oak
F: Righetti at Oxnard

First Round (Wednesday)
Wild Card A at No. 1 St. Lucy’s
Vista Murrieta at La Serna
Wild Card B at Rio Mesa
San Luis Obispo at No. 4 South Pasadena
Wild Card C at No. 3 Arroyo Grande
Wild Card D at Ayala
Wild Card E at El Rancho
Wild Card F at No. 2 Murrieta Valley

Division 4
Wild Card (Tuesday)
A: Marymount at Alta Loma

First Round (Thursday)
Sonora at No. 1 Harvard-Westlake
Santa Ynez at Trabuco Hills
Aliso Niguel at Upland
Sherman Oaks Notre Dame at No. 4 Troy
Nipomo at No. 3 Los Osos
Louisville at Sunny Hills
La Habra at Lompoc Cabrillo
Wild Card A at No. 2 Dana Hills

Division 6
First Round (Tuesday)
No. 1 Downey Warren, bye
Mayfield at Carpinteria
Santa Monica at Hemet
Western, bye
El Segundo, bye
Cypress at Pasadena Poly
Cate at Downey
No. 4 La Quinta, bye
No. 3 Cerritos, bye
Palm Desert at Garden Grove Pacifica
Beaumont, bye
Chadwick, bye
Palm Springs, bye
Webb at Torrance
La Salle at Tustin
No. 2 Malibu, bye

Division 7
First Round (Thursday)
No. 1 Garden Grove, bye
Summit at Don Lugo
Orange at Katella
Chino at No. 4 San Gorgonio
Westminster at No. 3 Cajon
Ontario at Los Amigos
Citrus Valley at Ocean View
Rancho Alamitos at No. 2 Santa Ana Valley