CIF-SS football pairings

FOOTBALL
CIF-SS Playoffs
Friday’s Games
First round
Some sites TBA
County teams in bold
INLAND DIVISION
West Covina South Hills (6-4) at No. 1 Vista Murrieta (10-0)
Norco (6-4) at Redlands East Valley (5-4)
Corona Santiago (5-4) at Rancho Cucamonga (8-2)
Chaparral (7-3) at No. 4 Covina Charter Oak (9-1)
Temecula Great Oak (5-5) at No. 3 Upland (10-0)
Redlands (7-3) at Chino Hills (7-2-1)
Eisenhower (7-2) at Murrieta Valley (9-1)
Los Osos (5-5) at No. 2 Corona Centennial (9-1)


CENTRAL DIVISION
Paloma Valley (7-3) at No. 1 Summit (9-1)
La Quinta (4-6) at Colony (6-4)
Colton (3-7) at Elsinore (7-3)
Chaffey (5-5) at No. 4 Rancho Verde (7-3)
J.W. North (6-4) at No. 3 Kaiser (9-1)
Temescal Canyon (5-5) at Palm Springs (8-2)
Arlington (6-4) at Chino (8-2)
Palm Desert (3-7) at No. 2 Heritage (9-1).
EASTERN DIVISION
Silverado (4-6) at No. 1 Citrus Hill (10-0)
Rialto (5-5) at Norte Vista (6-4)
Tahquitz (7-3) at San Gorgonio (8-2)
Barstow (7-3) at No. 4 Oak Hills (9-1)
Arroyo Valley (5-4) at No. 3 Serrano (10-0)
Moreno Valley (8-2) at Beaumont (8-2)
San Jacinto (6-4) at Ridgecrest Burroughs (5-5)
La Sierra (3-7) at No. 2 Carter (10-0)
SOUTHEAST DIVISION
Arcadia (4-6) at No. 1 La Mirada (8-1)
Santa Fe (5-5) at Bonita (5-5)
Norwalk (7-2) at Burbank (7-3)
Rowland (7-3) at No. 4 Downey (7-3)
California (8-2) at No. 3 Pasadena Muir (7-3)
Paramount (8-2) at West Covina (5-5)
Compton Dominguez (5-5) at Bellflower (5-4)
Diamond Ranch (7-3) at No. 2 La Serna (9-1)
MID-VALLEY DIVISION
Temple City (5-5) at No. 1 Paraclete (9-1)
Montebello (6-4) at El Monte (7-3)
Schurr (4-6) at San Marino (9-1)
Windward (5-3) at No. 4 San Dimas (9-1)
Covina Northview (7-3) at No. 3 Sierra Canyon (9-1)
Arroyo (6-4) at Bell Gardens (8-2)
Covina (7-3) at South El Monte (6-4)
Viewpoint (5-5) at No. 2 Monrovia (8-2)
EAST VALLEY DIVISION
Rubidoux (6-4) at No. 1 Ontario Christian (10-0)
Brethren Christian (6-4) at Big Bear (8-2)
Yucca Valley (5-5) at Citrus Valley (5-5)
Jurupa Hills (6-4) at No. 4 Fillmore (8-2)
Shadow Hills (6-4) at No. 3 Banning (9-1)
Malibu (7-3) at Linfield Christian (4-6)
Rim of the World (8-2) at Twentynine Palms (6-4)
Aquinas (6-4) at No. 2 St. Margaret’s (9-1).
NORTHEAST DIVISION
Frazier Mountain (6-4) at No. 1 Mission Prep (8-1)
Flintridge Prep (5-4) at Ribet Academy (9-1)
Lancaster Desert Christian (5-5) at Bishop Union (8-2)
Capistrano Valley Christian (8-2) at No. 4 Salesian (9-1)
Hamilton (5-5) at No. 3 Boron (9-1)
St. Monica Catholic (5-4) at Kern Valley (7-3)
Desert (6-4) at Saddleback Valley Christian (6-4)
Bell-Jeff (4-6) at No. 2 Rio Hondo Prep (8-1)
NORTHERN DIVISION
Atascadero (4-6) at No. 1 Palmdale (10-0)
Canyon Country Canyon (7-2-1) at San Luis Obispo (6-4)
Highland (6-4) at Mira Costa (7-3)
West Torrance (7-3) at No. 4 Santa Maria St. Joseph (8-2)
Antelope Valley (7-3) at No. 3 Palos Verdes (7-3)
Hart (7-3) at Arroyo Grande (8-2)
Redondo Union (5-5) at Quartz Hill (7-3)
Paso Robles (6-4) at No. 2 Valencia (7-3)
NORTHWEST DIVISION
South Torrance (4-6) at No. 1 Bishop Diego (10-0)
Village Christian (6-4) at Bishop Montgomery (7-2)
Mary Star of the Sea (4-5) at Gladstone (9-1)
Oak Park (5-5) at No. 4 North Torrance (8-2)
Compton Centennial (3-7) at No. 3 La Salle (10-0)
El Segundo (6-4) at La Puente (8-2)
Torrance (5-5) at Whittier Christian (7-3)
Sierra Vista (7-3) at No. 2 Nordohoff (9-1)
PAC-5 DIVISION
Long Beach Cabrillo (3-7) at No. 1 St. Bonaventure (9-1)
Santa Margarita (8-2) at El Toro (9-1)
Moorpark (8-2) at Alemany (8-2)
Lakewood (8-2) at No. 4 Mater Dei (8-2)
Tesoro (7-3) at No. 3 St. John Bosco (6-4)
Oaks Christian (8-2) at Sherman Oaks Notre Dame (7-3)
Bishop Amat (7-2-1) at Long Beach Poly (7-3)
Westlake (6-4) at No. 2 Mission Viejo (10-0)
 SOUTHERN DIVISION
Anaheim (5-5) at No. 1 Corona Del Mar (8-2)
Los Amigos (7-3) at Estancia (7-3)
Woodbridge (5-5) at Westminster (6-4)
Godinez (4-6) at No. 4 Katella (8-2)
Beckman (3-7) at No. 3 Garden Grove (8-2)
Santa Ana Valley (7-3) at Segerstrom (8-2)
Rancho Alamitos (7-3) at Northwood (4-6)
Loara (3-7) at No. 2 Laguna Beach (9-0-1).
SOUTHWEST DIVISION
Esperanza (6-4) at No. 1 Edison (9-1)
Sonora (5-5) at Placentia Valencia (7-3)
Los Alamitos (6-4) at La Habra (7-3)
Laguna Hills (6-3) at No. 4 Foothill (8-2)
Yorba Linda (8-2) at No. 3 Villa Park (9-1)
Troy (7-3) at Newport Harbor (6-4)
Huntington Beach (5-5) at Capistrano Valley (8-2)
El Dorado (4-6) at No. 2 Tustin (10-0)
WESTERN DIVISION
St. Francis (4-6) at No. 1 Lompoc (10-0)
Culver City (6-4) at Dos Pueblos (7-3)
Templeton (7-3) at Santa Monica (7-3)
Oxnard (6-4) at No. 4 Serra (8-2)
Harvard-Westlake (6-4) at No. 3 Camarillo (9-1)
Cathedral (8-2) at Santa Barbara (8-2)
Morro Bay (7-3) at Inglewood (7-3)
Oxnard Pacifica (4-6) at No. 2 Chaminade (9-1).