CIF Southern Section Football Playoff PairingsFriday’s first round games
Division 1
Top Half
Tesoro at #1 Mater Dei
Vista Murrieta at Bishop Amat
Orange Lutheran at Rancho Cucamonga
Servite at #4 Mission Viejo
Bottom Half
Upland at #3 St. John Bosco
Santa Margarita at Serra
Chaminade at Long Beach Poly
JSerra at #2 Corona Centennial
Division 2
Top Half
El Toro at #1 Heritage
Chino Hills at San Clemente
Westlake at Arroyo Grande
Sherman Oaks Notre Dame at #4 Valencia
Bottom Half
La Habra at #3 Oaks Christian
Great Oak at Redlands East Valley
Norco at Citrus Hill
St. Bonaventure at #2 Murrieta Valley
Division 3
Top Half
Paso Robles at #1 La Mirada
Serrano at La Serna
Los Alamitos at Villa Park
#4 St. Francis at Palos Verdes
Bottom Half
Hart at #3 Cathedral
Oak Hills at Rancho Verde
San Juan Hills at Buena Park
Newbury Park at #2 Edison
Division 4
Top Half
Lakewood at #1 Sierra Canyon
Cajon at Redondo Union
Glendora at Charter Oak
Damien at #4 Downey
Bottom half
Murrieta Mesa at #3 Corona del Mar
Colony at Palm Springs
Etiwanda at Placentia Valencia
Carter at #2 Lompoc
Division 6
Top Half
San Marino at #1 Los Altos
Paramount at Mira Costa
Long Beach Wilson at Pomona
#4 Saugus at Crescenta Valley
Bottom Half
West Covina at #3 Summit
West Torrance at Lawndale
Paraclete at Nipomo
Palmdale at #2 Yucaipa
Division 7
Top Half
Linfield Christian at #1 Oxnard Pacifica
St. Paul at Monrovia
St. Margarets at North Torrance
Diamond Ranch at #4 Norte Vista
Bottom Half
South Hills at #3 San Gorgonio
Huntington Beach at Tustin
Golden Valley at Ayala
Anaheim Canyon at #2 El Segundo
Division 8
Top Half
Sunny Hills at #1 El Modena
Rio Mesa at San Dimas
Kaiser at Yorba Linda
Laguna Hills at #4 Garden Grove
Bottom Half
Moreno Valley at #3 Don Lugo
Temescal Canyon at Saddleback Valley Christian
Brea Olinda at Burbank
Chino at #2 Northview
Division 9
Top Half
La Palma Kennedy at #1 Cerritos Valley Christian
El Rancho at Norwalk
Santa Barbara at Agoura
Ridgecrest Burroughs at #4 Riverside Notre Dame
Bottom Half
Perris at #3 Silverado
La Salle at Mayfair
Cypress at Woodbridge
Muir at #2 Antelope Valley
Division 10
Top Half
Viewpoint at #1 Rubidoux
Santa Fe at Beckman
Gahr at St. Anthony
Mission College Prep at #4 Dos Pueblos
Bottom Half
Apple Valley at #3 Leuzinger
JW North at Grand Terrace
Garden Grove Pacifica at Pasadena Poly
South Pasadena at #2 Aquinas
Division 11
Top Half
Westminster at #1 Katella
Jurupa Hills at Twentynine Palms
Arcadia at Oak Park
Quartz Hill at #4 Bishop Montgomery
Bottom Half
Coachella Valley at #3 Montebello
Covina at Victor Valley
Heritage Christian at Rancho Alamitos
Valley View at #2 Culver City
Division 12
Top Half
Verbum Dei at #1 Arroyo
Schurr at Fillmore
Silver Valley at Calvary Murrieta
Santa Ana Valley at #4 Segerstrom
Bottom Half
Santa Ana at #3 Pacific
Carpinteria at St. Genevieve
Hillcrest at Big Bear
Los Amigos at #2 Rancho Mirage
Division 13
Top Half
Alhambra at #1 Santa Ana
Azusa at Riverside Carnegie
Laguna Beach at Duarte
El Monte at #4 Boron
Bottom Half
Rio Hondo Prep at #3 South El Monte
Santa Clarita Christian at Sierra Vista
La Puente at Godinez
Hamilton at #2 Rancho Christian