Boys and Girls Basketball pairings released at 1 p.m.

High School Boys and Girls Basketball local pairings, will update at 1 p.m. Boys Basketball pairings. Girls Basketball Pairings

Boys Local Playoff Schedule
Wednesday’s first round games
Division 1
Pasadena, bye
Damien at Temecula Valley
Cantwell Sacred Heart at Lynwood
Alemany at Maranatha
La Mirada at Rancho Verde
Division 2AA
Los Altos bye
Rancho Cucamonga at Bonita
Sonora at Mayfair
Campbell Hall at La Canada
Boys Division 2A
Compton at Diamond Ranch
La Salle at Trabuco Hills
Walnut at Newport Harbor
Cerritos Valley Christian at La Serna
Saugus at No. 2 Muir
Boys 3AA
West Torrance at Schurr
Division 3AA
West Torrance at Schurr
Warren at St. Paul
San Gabriel Academy at Kaiser
Whittier Chistian at Saddleback Valley Christian
Division 3A
San Juan Hills at La Habra
Newbury Park at Diamond Bar
San Gabriel at Temescal Canyon
Godinez at Bishop Amat
Capistrano Valley Christian at Charter Oak
San Dimas at Buena
Elsinore at Blair
Glendora at Torrance
Division 4AA
El Segundo at Keppel
Compton Centennial at Flintridge pep
Gabrielino at Rialto
San Marino at Pacific
Alhambra at San Luis Obispo
Division 4A
California at Aquinas
Wilson at Pomona
Savanna at Mountain View
Trinity Classical Academy at Pasadena Poly
Workman at Covina
Division 5AA
Rio Hondo Prep at Santa Maria
Loma Linda Academy at La Puente
South El Monte at Buckley
Estancia at Arroyo
Division 5AA
Bethel Christian at Southland Academy
Cate at Nogales
Division 5A
Duarte bye
Waverly at La Verne Lutheran

Girls Local Playoff Schedule
Thursday’s first-round games
Division 1
Cantwell Sacred Heart at West Torrance
Sonora at Millikan
Division 2AA
Leuzinger at Los Altos
Bonita at La Canada
Twsoro at Rowland
Cypress at Keppel
Walnut at Anaheim Canyon
JSerra at El Rancho
Division 2A
Glendora bye
Antelope Valley at Bishop Amat
Arcadia at Summit
Hart at Duarte
Division 3AA
Chino at South Pasadena
Lakewood at Covina
Pasadena at San Gabriel
Division 3A
Santa Monica at Whittier
Citrus Valley at Whittier Christian
Chaparral at La Salle
California at Flintridge Prep
Division 4AA
Grand Terrace at Temple City
San Dimas at Gabrielino
Jurupa Valley at Pomona
Division 4A
La Mirada at Templeton
Norwalk at Arroyo
Moreno Valley at Pasadena Poly
Eastside at Maranatha
Rosemead at California Math and Science
Northview at Bassett
San Marino at Katella
Rancho Mirage at Nogales
Division 5AA
Trinity Classical Academy at Workman
Marshall at Mayfield
Division 5AA
Providence Santa Barbara at Southland Christian
Xavier Prep at Ramona Convent
Division 5A
Crossorads Christian at Garey

Facebook Twitter Plusone Digg Reddit Stumbleupon Tumblr Email