Here are results from Friday’s San Bernardino County games with who teams are playing next.
Boys basketball
Friday’s results
Next games are Tuesday quarterfinal games
OPEN DIVISION
Chino Hills 105, JSerra 74
Next: Chino Hills vs. Long Beach Poly at TBA
Division 1AA
Etiwanda 75, Village Christian 52
Next: Los Alamitos at Etiwanda
Division 1A
Harvard-Westlake 52, Kaiser 50
Redlands East Valley vs. Mayfair (Saturday)
Division 2AA
Colony 82, Cypress 48
Cajon 67, Whittier 42
Mission Prep 78, Upland 62
Next: Colony at Santa Maria St. Joseph
Buena Park at Cajon
Division 2A
Vista Murrieta 60, Summit 51
Division 3A
Hesperia 46, Palos Verdes 34
Twentynine Palms 81, Arroyo Grande 66
Adelanto 60, Yucaipa 59
San Bernardno 73, Oak Hills 55
Next: Temescal Canyon at Hesperia
Twentynine Palms at Adelanto
San Bernardino at Atascadero/St. Anthony winner
Division 4AA
San Marino 62, Barstow 58
Division 4A
Pacific 71, Santa Clara 54
Next: Pacific vs. Ridgecrest Burroughs/Mary Star winner at TBA
Division 5AA
Rolling Hills Prep 65, San Gorgonio 44
Hesperia Christian 80, Arrowhead Christian 64
Next: Burbank Providence at Hesperia Christian
Division 5A
Pasadena AGBU 63, ACE 49
Apple Valley Christian 103, Trona 72
Next: Apple Valley Christian at Canoga Park AGBU
Division 6
Upland Christian 57, Aveson Global Leadership 56
Mesa Grande Academy vs. Cate
Next: Santa Monica Pacifica Christian at Upland Christian
BOYS SOCCER
Thurs or Friday first round results
Next: second round Wednesday
Division 1
Redlands East Valley 3, Corona Centennial 0
Next: Redondo at REV at TBA
Division 2
Arlington at Chino Hills, Saturday
Bloomington 2, Corona Santiago 0
La Quinta 2, Chaffey 1 (OT)
Next: Bloomington vs. La Quinta at TBA
Division 3
Citrus Valley 2, Summit 0
Division 4
La Mirada at Upland, Monday
Carter 1, Los Osos 0
Colony 0, Coachella Valley 0 (Colony wins on PKs, 4-2)
Next: Carter at Colony
Division 5
Temecula Valley at Montclair, Monday
Perris 1, Apple Valley 0
Chino 2, South El Monte 1 (2 OT)
Indian Springs 2, Redlands 1
Citrus Hill 3, Jurupa Hills 1
Paloma Valley at Oak Hills
Rialto 2, Pomona 0
Next: Chino at Santa Monica
Indian Springs vs. Leuzinger/Firebaugh winner
Rialto vs. Diamond Ranch/Antelope Valley winner
Division 6
Desert Hot Springs 1, Ontario Christian 0
Maranatha 2, Granite Hills 1
Hesperia 0, Cerritos Valley Christian 0 (Hesperia wins on PKs, 4-1)
Adelanto 4, Rubidoux 1
Next: Hesperia at Brentwood
La Puente at Adelanto
Division 7
ACE at Laguna Blanca, Saturday
University Prep at Buckley, Tuesday
Pacific 5, Southlands Christian 0
Victor Valley 5, La Sierra Academy 0
Aquinas 2, San Jacinto Valley Academy 0
Riverside Prep 4, Mojave 0
Next: Pacific vs. St. Anthony/Foothill Tech winner
Victor Valley at Aquinas
Riverside Prep at Verbum Dei